Szanowni Państwo
Wystawa „Typowa Architektura Karkonoszy i Gór Izerskich”, którą Państwu prezentujemy, to jeden z elementów projektu, który Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Jeleniej Górze realizuje wspólnie z czeskim partnerem - Karkonoskim Parkiem Narodowym.

Celem projektu jest próba zachowania tradycyjnej architektury miejscowości wypoczynkowych i uzdrowiskowych Karkonoszy i Gór Izerskich jako elementu krajobrazu polsko-czeskiego pogranicza, a także umożliwienie inwestorom indywidualnym, przedsiębiorcom i deweloperom nawiązywania do regionalnej architektury poprzez udostępnienie wyczerpujących i przygotowanych, na wysokim poziomie, materiałów będących źródłem inspiracji dla projektantów.

Klimat tworzony przez krajobraz i spójne z nim budownictwo stanowią istotny element marki turystyczno - uzdrowiskowego regionu jak i składnik tożsamości jego mieszkańców, dlatego promocja stylu architektonicznego, który ma swoje tradycje i naturalnie harmonizuje z krajobrazem Karkonoszy i Gór Izerskich wydaje nam się być szczególnie ważna. Wierzę, że wystawa będąca elementem naszego projektu, zainteresuje wielu z Państwa.

 

Prezes KARR S.A
Grzegorz Rychter


Szczegółowe informacje
pod nr tel. 506-628-603

lub na www.architektura.karr.pl